Geoblog.pl    waldekholub    Podróże    2012 Afryka    Moremi GR Xakanaxa

Moremi GR Xakanaxa

Botswana
Botswana, Xakanaxa

...przejeżdżamy bramę udzielają nam wskazówek jak mamy jechać , pytamy o drogę niezła słyszymy w odpowiedzi i ostatnie 42 km jedziemy prawie 2 godziny, trochę to spowodowane ilością zwierząt które spotykamy po drodze ale przede wszystkim jakością drogi napędu 4x4 nie wyłączam przez cały czas , doły wypełnione wodą czasami nawet pół metra głębokie , piasek ,powalone drzewa powodują że na miejsce przyjeżdżam naprawdę zmęczony , podziwiąć trzeba jak ten samochód tak sprawnie poradził sobie z tą drogą- z drugiej strony ponad 4 litry silnika robi swoje

Po dotarciu na camping przecieramy oczy - jesteśmy tylko my , camping składa się z miejsc ponumerowanych i sanitariatu, to wszystko nie ogrodzone , żywej duszy i nie ma prądu

rozpalamy ogień robimy kolację i imprezę przy ognisku na samym brzegu delty, słychać pomrukiwanie hipków (rano Dorotka znalazła ślady 50 m od samochodu) i idziemy spać w nocy niestety muszę do toalety najpierw wysadzam głowę świecę latarką - ok nikogo nie można iść (toalety miały oświetlenie z solarów) .

Rano przyjechał strażnik i poinformował nas że 4 km dalej widziano lwy.............

Droga powrotna jest dużo ciekawsza ponieważ jak na zawołanie wszystkie zwierzęta postanowiły się nam zaprezentować

Multimedia (2)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

• rozmiar: 0,00 B  |  dodano

p :)
p :) - 2012-01-28 16:03
Waldusiu, donoszę, że został ci do obcykania tylko prawy boczek autka, a potem to już będzie tylko Dorotka, przyroda cudna, zwierzaki duże i małe, czy tak?
Nie łaź po nocy!!!

waldekholub
Dorota i Waldek
zwiedzili 21.5% świata (43 państwa)
Zasoby: 515 wpisów515 37 komentarzy37 1573 zdjęcia1573 7 plików multimedialnych7

14.01.2012 - 29.01.2012

28.07.2011 - 17.08.2011